České smyčcové duo založili Lucie Hůlová a Martin Sedlák v roce 1994 během studia na Konzervatoři v Praze. Od té doby již absolvovali mnoho úspěšných vystoupení, a to nejen doma, ale i na festivalech v zahraničí (Švýcarsko, Rakousko, Řecko, Argentina, Sýrie, Jordánsko, Egypt, Rusko, Mexiko). V roce 1998 získali 1. cenu v soutěži o nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů v rámci Mezinárodní letní akademie v rakouském Semmeringu a vystoupili pak v přímém přenosu na rakouské rozhlasové stanici ÖRF 1. Uskutečnili také mnoho nahrávek pro Český rozhlas. Repertoár souboru zahrnuje dua z doby baroka až po současnost. Pro debutové CD, které vyšlo na podzim roku 2002 u vydavatelství MusicVars, interpreti vybrali své oblíbené skladby autorů 20. století (Martinů, Honegger, Ravel). V roce 2019 vychází druhé CD s díly Mozarta, Stamitze, Fialy, Paganiniho, Gliéra, aj. u vydavatelství Arta Music.

Oba umělci se věnují jak sólové, tak komorní hudbě. Společně s klavíristkou Veronikou Böhmovou tvoří klavírní trio KINSKY TRIO PRAGUE a zároveň působí v komorním orchestru Praga camerata ,se kterým vystupují i sólově. Často spolupracují s houslistou Pavlem Hůlou a s varhanicí Jiřinou Dvořákovou Marešovou. S těmito tělesy i jako sólisté absolvovali již stovky koncertů na pěti kontinentech světa a natočili několik CD. 

V letech 2000-2004 byli Lucie i Martin členy mezinárodního orchestru „UBS Verbier Festival Orchestra“, kde měli možnost pracovat s nejlepšími světovými dirigenty a sólisty. Kromě pravidelného hostování na prestižním festivalu ve švýcarském Verbier s tímto tělesem účinkovali na nejproslulejších pódiích celého světa, jako např. Carnegie Hall v New Yorku, Musicverein Wien, Teatro Colón v Buenos Aires. Spolupracovali také s komorním orchestrem vedeným Maximem Vengerovem.

Se svými dětmi Magdalenou a Lukášem založili nedávno rodinný soubor SEDLAK VIRTUOSI a už mají za sebou několik úspěšných koncertů a první zahraniční turné.

 

Houslistka Lucie Sedláková Hůlová je absolventkou Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Účastnila se zároveň mistrovských kurzů a získala několik ocenění v soutěžích. Na svém kontě má řadu úspěšných sólových vystoupení s orchestry i s různými partnery v komorní hře. V roce 2004 se například s velkým úspěchem představila jako sólistka Plzeňské filharmonie s dirigentem Jiřím Malátem na turné v USA (Dvořákův Houslový koncert).

„Nejenže její provedení Dvořákova houslového koncertu bylo suverénní, s náležitým temperamentem a fortelem, ale v lyrických místech její housle zpívaly tak, jak to mnoho houslistů vskutku nedovede.“                                       Plzeňský deník 22.1.2004

„Lucie Hůlová okouzlila publikum svým nádherným a vřelým tónem.“    Daily News USA 19.2. 2004

Lucie uskutečnila již řadu nahrávek jak pro Český rozhlas, tak na CD. Zabývá se také autentickou interpretací staré hudby. V této oblasti spolupracuje s renomovanými soubory (např. Capella Regia, Musica Florea, Capella Ornamentata aj.) a sólisty. Sólově se mj. zabývá interpretací Biberových Růžencových sonát v původních scordaturách. Hraje na nástroj italského mistra 2. poloviny 18. století a na kopii barokních houslí G. Guarneriho zhotovenou Daliborem Bzirským.

Violoncellista Martin Sedlák je absolventem Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Má za sebou řadu mistrovských kurzů u významných violoncellistů naší doby jako jsou M. Mlejnik, E. Arizcuren, T. Kühne, M. Perényi a M. Rostropovič. M. Rostropovič o něm řekl,: „Je to cellista, který dokonale ovládá svůj nástroj“.  V roce 1996 se stal laureátem Mezinárodní violoncellové soutěže v Liezenu v Rakousku (2. cena). Na podzim téhož roku byl semifinalistou Mezinárodní violoncellové soutěže Dr. Luise Sigalla v Chile. V roce 1997 zvítězil v soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze (1. cena) a současně získal zvláštní cenu za nejlepší provedení skladby B. Martinů. V roce 1998 byl zařazen jako sólista na prestižní listinu mladých Českého hudebního fondu. Kromě sólové hry je také vyhledávaným komorním hráčem. Pro Český rozhlas nahrál již přes deset titulů. Hraje na nástroj F. A. Homolky z roku 1859 a O. F. Špidlena z roku 1928.

 

 


Kontakt

Czechstringduo
Zahradní 313
Řitka
25203
Czech Republic

+420 603 945 757
+420 604 584 957

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode